SlowCow 1 haftalık tatil

Enerji içeceklerini çok duydum da anti enerji içeceğini hiç duymamıştım. bugün gazetede gördüm. ilginç bir olay. temel mantığı enerjinizi sömürmek değil, stresinizi almak rahatlatmak üzerine kurulu.

Slow cow, yavaş inek demek. simgesi de kafası üstüne yatmış, kıçı havada bir inek. yani özetle RED BULL a (kızıl boğa) ciddi bir rakibiz biz havası uyandırıyor. RedBull da zaten bu firmaya simge olarak esinlendiğinden(!) ötürü dava açmış. Kutu olarak da enerji içeceklerinin kutularıyla aynı.

Ürün şu an henüz Kanada'da satışa sunulmuş. Türkiye'de satışa sunulursa satılır mı bilmiyorum ama şahsen denemek isterdim..

Ürünün İngilizce sitesi için buraya tıklayabilirsiniz.

içeriği;

L-Theanine; Çayda bulunan bir aminoasit olan L-Theanine, kafeinin tam tersi etki gösteriyor. Merkezi sinir sisteminde bulunan bir nörotransmitter (Nöronlar arasında, veya bir nöron ile başka bir hücre arasında iletişimi sağlayan kimyasallara nörotransmitter denir.) inhibitör(önleyici) maddesi olan GABA yı artırıyor. bu sayede rahatlama sağlıyor.Ayrıca dikkat dağınıklığını azaltıyor, uykusuzluğa sebep olan stresi azaltıyor, stres ve gerginliği alıyor. Kafeinin etkilerini azalttığı gibi,bağışıklık sistemine de katkısı var. Mucize gibi birşey.

Sarı papatya: kuvvet artırıcı, uyarıcı, mideye iyi gelen, antiseptik ve spazm önleyici etkileri var.

Passiflora bitkisi; piyasada ilacı bile bulunan bitki rahatlamayı sağlıyor.

kedi otu; stresle savaşa birebir olan bu bitki, çok kötü koktuğu için, kullanımı gayet zor. bildiğin bok kokusu gibi yav... millet bunu bahçeye kedi girmesin diye ekermiş o kadar pis kokulu... ama acayip de şifalı...

Ihlamur; sakinleştirici, spazm önleyici özellikleriyle bilinen ıhlamur, aynı zamanda başağrısına da iyi gelmekte. kas kramplarına ve stresle mücadeleye de faydası olduğu bilinmekte.

şerbetçi otu; uykusuzluğa karşı yatıştırıcı olarak kullanılmakta.

Sodyum ve Potasyum, vücudun genel dengesi için gerekli bileşenlerdir.
Tepkiler:

"SlowCow 1 haftalık tatil" yazısına bir kimsecik bile yorum yapmamış!

Yorum Gönder

Çok mecburi değilse küfür etmeyin. Bir de emoysanız yorum falan yazmayın. Yazacaksanız da düzgün bir Türkçe ile yazın. Olm vallaha anlamıyorum lan!

 

Kopi-Rayt!

Kopirayt da denmekte gerçi kendisine ama kullanım ve kıllanım koşulları sanki daha bir türkçe, daha bir bizden, senden benden geldi kulağıma ya da parmağıma...Buralarda bir yazıyı beğendiysen eşle dostla paylaşmaktan çekinme. Yok eğer, o yazının tamamımın veya bir kısmının senin olduğunu düşünüyorsan, veya içindeki bir öğenin senin olduğuna inanıyorsan, arkadaşım de ne iş? Haberleş benimle... Hacı ne iş diye sor bana. Bir sor neden diye... Belki de istemeden yaptım?! Öyle işte, aklına takılanı sor bana. Yazının altına yorum yap veya mail at. Mutluluğun resmini bulursan bana da forwardla hatta. Sahi o forward mailleri de hiç sevmem be... Ama mutluluğun resmi bir başka be cankanım... Yolla bana, forwardla... Unutma ama hemi?

Firefox güzel gösteriyor...

Bu site en iyi firefoxta görüntülenir. Evet yandaki abla kadar iyi bir şekilde görüntülenmese de, sitenin genel olarak bazı ayarları, görüntü hedeleri falan filan firefox ile daha bir cillop olmakta. Renkliler daha renkli beyazlar daha beyaz gözükmekte. Firefox evinizin tilkisi... Kullanın kulandırtın. Bu vesileyle eğer siteyi ziyaret ediyorsa pek sevgili fox-kızı Alexandra Ansgar(ki kendisi resimdeki apla)’a ve Avşar kızı Hülya Avşar’a da sevgilerimi sunuyorum. Sahi neden Avşar kızı? Yani bi Sevtap Parman’a neden parman kızı denmiyor ki? Bak merak ettim şimdi.

Portakalı saydım...

O değil de benim portakalı soyup, başucuma koymam gerekiyordu, yanlış yaptım. neyse...

kişi taze düştü.