kendime kamp malzemesi hatırlatma notumdur • Eğer ciddi anlamda backpacking e başlarsan, bir adet SOL ESCAPE BIVY alıyorsun. Hem ucuz, hem dayanıklı, hem de sıcak tutuyor. Ayrıca çok çok hafif. Küçük de. Tam bir bebek. Konfor derecesi 0 falan. Möthüş bir icat.

 • Proprietary fabric lets moisture escape from the inside, yet resists rain, snow and wind on the outside; waterproof seams ensure complete protection
 • Bivy reflects heat back to you to keep you warm on a cold night
 • Pull the drawstring on the hood snug to seal in warmth
 • Side zipper makes getting in and out of the SOL Escape bivy easy
 • High-visibility orange will catch the eye of rescuers
 • Bivy packs down small for easy storage and transportation
falan filan diyor internet sitesinde. 


 • Sonracığıma, Zpakcs in tarp ve tent melezi ürünleri var. Biraz tuzlu ama ömürlük. Sağlam iki tane pol ile dünyanın her yerinde kamp yap. Gerçi şeffaflık kısmı biraz sıkıntı ama.. Kullanılan kumaştan da kaynaklanıyor biraz da. Cuben fiber denen kardeşlerimiz çok çılgınlar. Yelkenlerde de kullanılan, ultra hafif delikanlılar, şimdi ultralight camp muhabbeti meraklıları için de biçilmiş kaftan olduğunu ispatlamış görünüyor. Ha tabi hiç birini denemedim. Klavye delikanlılığı yapıyorum, o ayrı. 

Sea To Summit Escapist 15D
 • Ama Zpacks yerine, bir net tent ve tarp kombinasyonu da yapabilirsin. Hem böylece tarp ın fırtınalı havalarda yere yaklaştırılması ve dayanıklılığının artırılması ile sağlanan avantajlarını da yaşayabilirsin. Doğayakaçış blogu seni epey etkiledi, kabul et:) Tabanı Cuben Fiber bir net tent üstüne silnylon tarp güzel bir kombinasyon olabilir bak. Hem çok çıplak hissettirmez de:)
Edit (18-07-2015): Çadır alternatifi olarak ucuz ama sağlam duran bir çadır buldum Ali Express te.


 • Kamp ocağı olarak penny can stove yapmıştım. Ki kendisi bildiğin alkol ocağı olup, rüzgara karşı son derece dayanıksız. Çok zorladı. Eh üstüne koyacağın tas için ayak falan da zorluyor tabi. Ciddi ilerletirsen işi bütan çakmak gazlı ocaklar şart. Şurdaki manyetolu çakmak gazlı ocak epey iş görür.
  çakmak gazlı ocak. bebek.
  veyaaaa... Bahriyeli'de satılan Evolite'lar da iyimiş.
Tepkiler:

"kendime kamp malzemesi hatırlatma notumdur" yazısına bir kimsecik bile yorum yapmamış!

Yorum Gönder

Çok mecburi değilse küfür etmeyin. Bir de emoysanız yorum falan yazmayın. Yazacaksanız da düzgün bir Türkçe ile yazın. Olm vallaha anlamıyorum lan!

 

Kopi-Rayt!

Kopirayt da denmekte gerçi kendisine ama kullanım ve kıllanım koşulları sanki daha bir türkçe, daha bir bizden, senden benden geldi kulağıma ya da parmağıma...Buralarda bir yazıyı beğendiysen eşle dostla paylaşmaktan çekinme. Yok eğer, o yazının tamamımın veya bir kısmının senin olduğunu düşünüyorsan, veya içindeki bir öğenin senin olduğuna inanıyorsan, arkadaşım de ne iş? Haberleş benimle... Hacı ne iş diye sor bana. Bir sor neden diye... Belki de istemeden yaptım?! Öyle işte, aklına takılanı sor bana. Yazının altına yorum yap veya mail at. Mutluluğun resmini bulursan bana da forwardla hatta. Sahi o forward mailleri de hiç sevmem be... Ama mutluluğun resmi bir başka be cankanım... Yolla bana, forwardla... Unutma ama hemi?

Firefox güzel gösteriyor...

Bu site en iyi firefoxta görüntülenir. Evet yandaki abla kadar iyi bir şekilde görüntülenmese de, sitenin genel olarak bazı ayarları, görüntü hedeleri falan filan firefox ile daha bir cillop olmakta. Renkliler daha renkli beyazlar daha beyaz gözükmekte. Firefox evinizin tilkisi... Kullanın kulandırtın. Bu vesileyle eğer siteyi ziyaret ediyorsa pek sevgili fox-kızı Alexandra Ansgar(ki kendisi resimdeki apla)’a ve Avşar kızı Hülya Avşar’a da sevgilerimi sunuyorum. Sahi neden Avşar kızı? Yani bi Sevtap Parman’a neden parman kızı denmiyor ki? Bak merak ettim şimdi.

Portakalı saydım...

O değil de benim portakalı soyup, başucuma koymam gerekiyordu, yanlış yaptım. neyse...

kişi taze düştü.