Yabani

Genel olarak sıcak kanlı biri olmama rağmen, yeni insanlarla tanışma sahneleri hep beni germiştir. Kolay kolay ahbap olamam insanlarla yani. Bu bakımdan zaman zaman böyle yabancılara sıcak olabilen insanları da kıskanmışımdır.


Ben böyleyken, çevremde yabancılara karşı sıcak kanlı olabilen insanların çok olması zannımca bana katlanabilmelerinin temel sebebidir. Mesela Uğur diye bir arkadaş var, adam Kadıköy'deki Nike mağazasında ayakkabı baktı, çıkarken çalışanın elini sıktı yav. Öyle bir an oldu ki; yukardan disco topu falan indi, bir anda arkaplanda 80ler synthpop'u çalmaya başladı. Dükkanın içine, nereden geldiğini anlamadığım renkli ışıklar falan verdiler. Anında sıcak bir disco ortamı oluştu. Çok fantastik bir dünyaydı. O an hiç bitmesin isterken, çıktık ve bitti.

Benim aklımda kalan, adamın (Uğur'un) Nike'ta çalışan elemanın elini sıkması oldu :) tamam çok büyütülecek birşey değil ama, o an beklenmedik bir hareketti yav. Uğur uzaktan kaleyi gördüüüüü ve insan ilişkileriiii adına bir gol buldu. Stadyumda seyirciler çılgınca Uğur'u alkışlıyor. Oynat Uğurcum... Sahi la adam hem gol atıp hem de nasıl oynatacak? O  zaman sıradaki şarkı sana gelsin; Oynatmaya Az Kaldı..


Sahi lan bir de bu msn'inde 934598345839485 kişi olan insanlar var... Ben konuşmadığım ve hatta sevmediğim insanları siliyorum hacı... Gerçi geçen gün çok sevdiğim bir arkadaşı da silmişim kazaya gelmiş bak... Facebook'u zaten sevmiyorum, sosyal medyanın asosyaliyim hacı... La düşünüyorum da şimdi, çok mu yabaniyim ne?

art
Tepkiler:

"Yabani" yazısına bir kimsecik bile yorum yapmamış!

Yorum Gönder

Çok mecburi değilse küfür etmeyin. Bir de emoysanız yorum falan yazmayın. Yazacaksanız da düzgün bir Türkçe ile yazın. Olm vallaha anlamıyorum lan!

 

Kopi-Rayt!

Kopirayt da denmekte gerçi kendisine ama kullanım ve kıllanım koşulları sanki daha bir türkçe, daha bir bizden, senden benden geldi kulağıma ya da parmağıma...Buralarda bir yazıyı beğendiysen eşle dostla paylaşmaktan çekinme. Yok eğer, o yazının tamamımın veya bir kısmının senin olduğunu düşünüyorsan, veya içindeki bir öğenin senin olduğuna inanıyorsan, arkadaşım de ne iş? Haberleş benimle... Hacı ne iş diye sor bana. Bir sor neden diye... Belki de istemeden yaptım?! Öyle işte, aklına takılanı sor bana. Yazının altına yorum yap veya mail at. Mutluluğun resmini bulursan bana da forwardla hatta. Sahi o forward mailleri de hiç sevmem be... Ama mutluluğun resmi bir başka be cankanım... Yolla bana, forwardla... Unutma ama hemi?

Firefox güzel gösteriyor...

Bu site en iyi firefoxta görüntülenir. Evet yandaki abla kadar iyi bir şekilde görüntülenmese de, sitenin genel olarak bazı ayarları, görüntü hedeleri falan filan firefox ile daha bir cillop olmakta. Renkliler daha renkli beyazlar daha beyaz gözükmekte. Firefox evinizin tilkisi... Kullanın kulandırtın. Bu vesileyle eğer siteyi ziyaret ediyorsa pek sevgili fox-kızı Alexandra Ansgar(ki kendisi resimdeki apla)’a ve Avşar kızı Hülya Avşar’a da sevgilerimi sunuyorum. Sahi neden Avşar kızı? Yani bi Sevtap Parman’a neden parman kızı denmiyor ki? Bak merak ettim şimdi.

Portakalı saydım...

O değil de benim portakalı soyup, başucuma koymam gerekiyordu, yanlış yaptım. neyse...

kişi taze düştü.