Arap Kıza Camdan Baktırtmaca

Yağan yağmurda ıslanamadıktan sonra ne keyfi çıkar ki hayatın. Bugün bu düşünceyle şemsiye satan çocuğu görmezden geldim.

Şimdi olaya böyle başlayınca karanlık havanın karamsarlığıyla içimi bir gaddarlık kaplamış gibi hissettim. Ama aslında yok öyle birşey be. Yağmur yağıyor, üşümüşüm, yeni doğmuş kedi yavrusu gibi ıslağım. Baktım, karşıda 2 tane çingene evladı, 16 17 yaşlarında. Beni görünce gülmeye başladılar, aha dedim yüzsüzlük yaparak perakende satış evinize kadar geldi. Tralalaylom diye sevinirken bir anda toparlandım, zira bu şimdi yapışacak bırakmayacak diye. Bir anda ciddi yüz ifademi takındım, kulağımda Norah Jones ile koşar adımlarla uzaklaşma niyetindeyim. Bir an montumdan çekti, hiç birşey demeden sıyrıldım. Geçtim karşıya bindim dolmuşa.

İşte hayat nereden nasıl baktığımıza bağlı ey muhabbet kuşlarım benim. Yağmur yağıyor, seller akıyor, peki ya Arap kızı, o da camdan bakıyor mu? Söyle Arap kızı, camdan baktığında hüznümü görebiliyor musun? Peki ya ansızın bastıran isyanımı... Aslında hiç ciddi değildim. 15 saniyelik bir olaydı bu. Geçti gitti. Ama yağmurda yürümeyi de ıslanmayı da üşümediğim sürece severim. Üşürsem mi? (midem ağrıyor olm romantikliğin sırası değil)

art
Tepkiler:

"Arap Kıza Camdan Baktırtmaca" yazısına bir kimsecik bile yorum yapmamış!

Yorum Gönder

Çok mecburi değilse küfür etmeyin. Bir de emoysanız yorum falan yazmayın. Yazacaksanız da düzgün bir Türkçe ile yazın. Olm vallaha anlamıyorum lan!

 

Kopi-Rayt!

Kopirayt da denmekte gerçi kendisine ama kullanım ve kıllanım koşulları sanki daha bir türkçe, daha bir bizden, senden benden geldi kulağıma ya da parmağıma...Buralarda bir yazıyı beğendiysen eşle dostla paylaşmaktan çekinme. Yok eğer, o yazının tamamımın veya bir kısmının senin olduğunu düşünüyorsan, veya içindeki bir öğenin senin olduğuna inanıyorsan, arkadaşım de ne iş? Haberleş benimle... Hacı ne iş diye sor bana. Bir sor neden diye... Belki de istemeden yaptım?! Öyle işte, aklına takılanı sor bana. Yazının altına yorum yap veya mail at. Mutluluğun resmini bulursan bana da forwardla hatta. Sahi o forward mailleri de hiç sevmem be... Ama mutluluğun resmi bir başka be cankanım... Yolla bana, forwardla... Unutma ama hemi?

Firefox güzel gösteriyor...

Bu site en iyi firefoxta görüntülenir. Evet yandaki abla kadar iyi bir şekilde görüntülenmese de, sitenin genel olarak bazı ayarları, görüntü hedeleri falan filan firefox ile daha bir cillop olmakta. Renkliler daha renkli beyazlar daha beyaz gözükmekte. Firefox evinizin tilkisi... Kullanın kulandırtın. Bu vesileyle eğer siteyi ziyaret ediyorsa pek sevgili fox-kızı Alexandra Ansgar(ki kendisi resimdeki apla)’a ve Avşar kızı Hülya Avşar’a da sevgilerimi sunuyorum. Sahi neden Avşar kızı? Yani bi Sevtap Parman’a neden parman kızı denmiyor ki? Bak merak ettim şimdi.

Portakalı saydım...

O değil de benim portakalı soyup, başucuma koymam gerekiyordu, yanlış yaptım. neyse...

kişi taze düştü.