336 liralık cumhuriyet ! ! !

Cumhuriyetim 86. yılında çok yaşa! Havai fişekler de bittiğine göre, hadi kaldırın tezgahları, kapadık kardeşim.

Evet Cumhuriyet bayramı kutlamaları bende böyle bir hava bıraktı. Türkiyemiz, cumhuriyet heyecanını, o 1920lerdeki ihtişamını çoktan geride bırakmış, 29 Ekimlerden 29 Ekimlere hatırlanan bir CUMHURİYET havasında solumaktaydı yeni sabahı, tıpkı diğer günlerdeki gibi.

Gazilere zam haberi başlık olarak sevindirici olsa da, 327 lira olan maaş, 336 liraya çıkıyormuş. Voaaayy... Günün diğer önemli gelişmeleri arasında, Saba Tümer'in Galatasaraylı Ardayla ilişki yaşadığı ve performansını düşürdüğü haberlerini inkar ederken sarfettiği "Eğer performans düşüren bir kadın olsaydım, Alex ile birlikte olurdum GS de maçı 10-0 kazanırdı" sözü var. Bakınız, ben bile özet geçtiğim halde ne kadar uzuuun uzuuun anlattım.

İşte bu yüzden magazin sevmiyorum arkadaş. Üzerine oturup düşünebileceğin, hayır bu böyle olmamalı diyebileceğin, düzeltebileceğin, insanca yaşanması için mücadele edilebilecek birşey yok magazinde. Magazinin CANI CEHENNEME! Benim huzurum için kolunu, bacağını, gözünü ve bilimum vücudunun bazı kısımlarını bu ülkeye feda etmiş bir kişiye maaş diye 336 lira veriliyorsa... Durun arkadaş derim ben. Derim ama kime derim onu da bilmiyorum. 336 lira ya... Bir insan bugünün şartlarıyla bu paraya geçinebilir mi ki? Türkiye nin neresinde olursan ol, bu parayla geçinemezsin.

Bu cumhuriyet kimin için hacı? Senin benim için. Bu gaziler kimin için bir şeyler(organ bazında) feda ettiler? Senin benim için. Peki bu magazin kimin için? Senin benim için?!?

Magazin basınını sevmeyen biri olarak, bugün bu halkın, özellikle bugün 29 Ekim'in ertesi günü, bazı şeyleri sorgulamasını isterdim. Bizi Saba Tümer'in açıklaması mı yoksa gazilere verilen maaş mı daha çok ilgilendiriyor, inanın çözemedim...

Yazımın son satırlarını Hakkı Yalçın'ın bugünkü yazısından kısa bir alıntıya ayırıyorum;

Halen 327.8 lira olan gazi maaşı, yılbaşında 336 liraya yükselecek.
Eskiden gazeteler destek olurdu bu insanlara. Öğrenciler, toplum kuruluşları ayağa kalkardı. Şimdi işçilerin sağcı, Nişantaşı'nda oturanların solcu olduğu bir ülkede...
Gel de de gazilere yapılan zammın karşısında duracak kitle üret.
Geçti o günler! Artık gündeme bomba gibi düşen haberler ülkesiyiz.


İlgili yazı için tıklayın.


Not: Saba Tümer'e karşı bir kin, nefret vs birşey beslediğimden değil, gündemin şu an onun üzerinde olmasından rahatsızım. Çok daha önemli mevzular varken. Zira Saba Tümer'den bahsetmesem, Keita'nın Carlos'a attığı yumruktan bahsederdim. Veya başka bir şeyden...
Tepkiler:

"336 liralık cumhuriyet ! ! !" yazısına bir kimsecik bile yorum yapmamış!

Yorum Gönder

Çok mecburi değilse küfür etmeyin. Bir de emoysanız yorum falan yazmayın. Yazacaksanız da düzgün bir Türkçe ile yazın. Olm vallaha anlamıyorum lan!

 

Kopi-Rayt!

Kopirayt da denmekte gerçi kendisine ama kullanım ve kıllanım koşulları sanki daha bir türkçe, daha bir bizden, senden benden geldi kulağıma ya da parmağıma...Buralarda bir yazıyı beğendiysen eşle dostla paylaşmaktan çekinme. Yok eğer, o yazının tamamımın veya bir kısmının senin olduğunu düşünüyorsan, veya içindeki bir öğenin senin olduğuna inanıyorsan, arkadaşım de ne iş? Haberleş benimle... Hacı ne iş diye sor bana. Bir sor neden diye... Belki de istemeden yaptım?! Öyle işte, aklına takılanı sor bana. Yazının altına yorum yap veya mail at. Mutluluğun resmini bulursan bana da forwardla hatta. Sahi o forward mailleri de hiç sevmem be... Ama mutluluğun resmi bir başka be cankanım... Yolla bana, forwardla... Unutma ama hemi?

Firefox güzel gösteriyor...

Bu site en iyi firefoxta görüntülenir. Evet yandaki abla kadar iyi bir şekilde görüntülenmese de, sitenin genel olarak bazı ayarları, görüntü hedeleri falan filan firefox ile daha bir cillop olmakta. Renkliler daha renkli beyazlar daha beyaz gözükmekte. Firefox evinizin tilkisi... Kullanın kulandırtın. Bu vesileyle eğer siteyi ziyaret ediyorsa pek sevgili fox-kızı Alexandra Ansgar(ki kendisi resimdeki apla)’a ve Avşar kızı Hülya Avşar’a da sevgilerimi sunuyorum. Sahi neden Avşar kızı? Yani bi Sevtap Parman’a neden parman kızı denmiyor ki? Bak merak ettim şimdi.

Portakalı saydım...

O değil de benim portakalı soyup, başucuma koymam gerekiyordu, yanlış yaptım. neyse...

kişi taze düştü.