Bayramlar...

Herkesin ramazan bayramı mübarek olsun.

kimileri şeker bayramı diyor, sanırım kendilerini dindar veya muhafazakar göstermemeye çalışıyorlar. bayram, ramazan ayı bittiği için ramazan bayramıdır. bu kadar.

aslında ateşli bir şekilde savunuyomuş gibi gözüksem de bayramlar pek bir şey ifade etmiyor benim için ya. ben bayramlarımı uzun zaman önce kaybettim. bir çoğunuzun içindeki çocuksu mutluluk bende yok. içimdeki çocuk mu yaşlandı yoksa bayramlarda ağlamakla mı meşgul bilemiyorum. ben bayramları uzun süre önce bıraktım. taaa o zamanlar babam hayattaydı, onun için kabus olurdu bayramlar sanırım ondan geçen bişeydi ilk kıvılcımlar. ailevi sorunlar fln. sonra bir bayram babam öldü. evet garip ama babam herkesin sevinç içinde olduğu bayram günü girdi toprağa. bu yüzden cenazesi de kalabalıktı. sülaleyi bi araya toplamış böylece herkesin ziyaretti çiçekti şekerdi vs masrafından kurtarmıştı. tabi o bunu hesaplayıp da mı gitmişti bilinmez. ama azrail tatil yapmıyor işte bu gerçek.

hep yazılarımda giriş gelişme sonuç olsun isterim. takıntı sanırım ama bu yazıda sonuç yok. bitti. hem de en heyecanlı yernde :)

lan diyeceksiniz insan babasının ölümünden bahsettiği bi yazının sonunu :) smileysi ile bitirir mi? hain şerefsiz... ama emin olun babam gülmeyi de güldürmeyi de severdi. hatta hatrladıkça güldüğüm anıları da çok vardır. e be adam sen niye askerdeyken ağacı yağlı boyayla boyarsın derim zaman zaman. ki olay şu; babama komutanı ağaçları boyamasını söylüyor. hani kireç yapsın da böcek gelmesin babında. babam da yağlı boyayla boyuyor. tabi ağaçlar bembeyaz. komutanı uzaktan ağaçlara bakıyor. afferin lan üsküdarlı nası boyadın böyle diye soruyor. tabi babam da yağlı boya diyor. anlayacağınız piçliğine yapılan bir hadise. yoksa duvara dinini s.ktiğimin inşaatı diye yazmazdı. neyse o da ayrı bir hadise. boşverelim. sonucunda babam 2sinde de komutanından dayak yiyor ama 2sinde de komutanı hem kızıyor hem gülüyor hem vuruyor. işte böyle bir adamın oğluyum. bu bakımdan yazının sonu :) ile bitmesi çok da anlamlı...


;)

hayırlı bayramlar.
Tepkiler:

"Bayramlar..." yazısına bir kimsecik bile yorum yapmamış!

Yorum Gönder

Çok mecburi değilse küfür etmeyin. Bir de emoysanız yorum falan yazmayın. Yazacaksanız da düzgün bir Türkçe ile yazın. Olm vallaha anlamıyorum lan!

 

Kopi-Rayt!

Kopirayt da denmekte gerçi kendisine ama kullanım ve kıllanım koşulları sanki daha bir türkçe, daha bir bizden, senden benden geldi kulağıma ya da parmağıma...Buralarda bir yazıyı beğendiysen eşle dostla paylaşmaktan çekinme. Yok eğer, o yazının tamamımın veya bir kısmının senin olduğunu düşünüyorsan, veya içindeki bir öğenin senin olduğuna inanıyorsan, arkadaşım de ne iş? Haberleş benimle... Hacı ne iş diye sor bana. Bir sor neden diye... Belki de istemeden yaptım?! Öyle işte, aklına takılanı sor bana. Yazının altına yorum yap veya mail at. Mutluluğun resmini bulursan bana da forwardla hatta. Sahi o forward mailleri de hiç sevmem be... Ama mutluluğun resmi bir başka be cankanım... Yolla bana, forwardla... Unutma ama hemi?

Firefox güzel gösteriyor...

Bu site en iyi firefoxta görüntülenir. Evet yandaki abla kadar iyi bir şekilde görüntülenmese de, sitenin genel olarak bazı ayarları, görüntü hedeleri falan filan firefox ile daha bir cillop olmakta. Renkliler daha renkli beyazlar daha beyaz gözükmekte. Firefox evinizin tilkisi... Kullanın kulandırtın. Bu vesileyle eğer siteyi ziyaret ediyorsa pek sevgili fox-kızı Alexandra Ansgar(ki kendisi resimdeki apla)’a ve Avşar kızı Hülya Avşar’a da sevgilerimi sunuyorum. Sahi neden Avşar kızı? Yani bi Sevtap Parman’a neden parman kızı denmiyor ki? Bak merak ettim şimdi.

Portakalı saydım...

O değil de benim portakalı soyup, başucuma koymam gerekiyordu, yanlış yaptım. neyse...

kişi taze düştü.